Thermoline s.r.o.
O firmeProjekciaVýrobaKlimatizáciaReferencieZODTServisCertifikátyKontakt

Nachádzate sa na nových stránkach spoločnosti Thermoline s.r.o. | Vzduchotechnika - Klimatizácia. Pre prihlásenie do ovládacieho panelu AIRcontrol pokračujte v pravom hornom rohu stránky.

V prípade, že máte záujem o naše produkty a služby vyberte si konkrétnu položku z ponuky menu.

Naša ponuka Klimatizácia
kruhové potrubie štvorhranné potrubie komínyventilátory kruhový ventilátorpodstropná jednotkanapäťový regulátorrekuperačný výmenníkelektrický ohrievačcenník
Môže Vás zaujímať
PDFZariadenia pre odvod dymu a tepla
PDFCertifikát THERMOLINE, s.r.o.Klimatizačné zariadenia slúžia na úpravu vzduchu chladením, respektíve ohriatím na požadovanú teplotu tak, aby zabezpečovali v riešenom priestore požadované teplotné požiadavky.

Pri návrhu chladiaceho zariadenia je nutné brať do úvahy faktory ako: miesto inštalácie, potrebný chladiaci výkon, hlučnosť zariadenia a vzhľad. Klimatizačné zariadenia sa vyrábajú v rôznych prevedenia a výkonoch.

Klimatizačné zariadenie sa skladá z dvoch zariadení; a to z vnútornej jednotky (výparník, ventilátor, el. ovládanie) a vonkajšej jednotky (kondenzačná jednotka).

Vnútorná jednotka sa inštaluje podľa druhu zariadenia na stenu, pod strop, do podhľadu alebo do parapetu. Kondenzačná jednotka sa inštaluje do vonkajšieho prostredia, v maximálnej vzdialenosti od vnútornej splitovej jednotky podľa projekčných podkladov jednotlivých zariadení. Zariadenia sú medzi sebou spojené prostredníctvom medených rúrok. Tie sú opatrené tepelnou izoláciou, ktorá zabraňuje zrážaniu vodných pár na povrchu rúrok. Vonkajšia kondenzačná jednotka je elektricky pripojená z vnútornej splitovej jednotky, ktorá zabezpečuje napájanie a ovládanie kondenzačnej jednotky.

Pri ochladzovaní vzduchu vo vnútornej jednotke dochádza ku kondenzácii vodných pár. Z tohto dôvodu je nutné zabezpečiť odvod kondenzátu z vnútornej splitovej jednotky. Kondenzát môže byť z vnútornej jednotky odvádzaný gravitačne, prípadne môže byť čerpaný pomocou čerpadla na kondenzát. Tieto zásady je nutné zohľadniť pri návrhu a inštalácii daných zariadení.
Prehľad produktov
nástenné
podstropné
kazetové 4-cestné
kazetové 2-cestné
kanálové
parapetné
stojanové
mobilné
Rýchla navigácia

O firmeReferencieServisCertifikátyKontakt
Máte otázky? Napíšte nám.
3krát2: